Boys 14

Avslutningsmatcher 2

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Lottning
1. Alta IF 1 1 1 0 0 8 - 0 (8) 3
2. FF Jaro Röd 1 1 0 0 5 - 1 (4) 3
3. Blåmann IL 1 1 0 0 5 - 2 (3) 3
4. Gimonäs Umeå IF 1 1 0 0 4 - 1 (3) 3
5. Piteå IF FF 1 1 1 0 0 4 - 2 (2) 3
6. BFA 2 1 1 0 0 4 - 2 (2) 3
7. Södra Skärgårdens IK 1 1 0 0 3 - 1 (2) 3
8. Bossmo & Ytteren IL 1 1 0 0 3 - 1 (2) 3
9. FK Mjølner 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
10. IL Morild 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
11. Medkila IL 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
12. IFK Luleå Vit 1 1 0 0 3 - 2 (1) 3
13. Storfors AIK 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
14. FC Norrsken 2 1 0 1 5 - 5 (0) 3
15. FK Bodø/Glimt 2 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
16. Kiruna FF röd 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
17. Tervarit Juniorit Red 1 0 1 0 0 - 0 (0) 1
18. Älvsby IF 1 0 1 0 0 - 0 (0) 1
19. IFK Kalix 1 0 0 1 2 - 3 (-1) 0
20. HauPa Valkoinen 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
21. Hif/Stein 1 0 0 1 2 - 4 (-2) 0
22. RoPS/Santa YJ Sininen 1 0 0 1 2 - 4 (-2) 0
23. Bardufoss OIF 1 0 0 1 1 - 3 (-2) 0
24. FF Jaro Vit 1 0 0 1 1 - 3 (-2) 0
25. Piteå IF FF 2 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
26. Umedalens IF 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
27. Munksund-Skuthamns SK 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
28. Haparanda FF 1 0 0 1 2 - 5 (-3) 0
29. Bureå IF 1 0 0 1 1 - 4 (-3) 0
30. Lira BK 1 0 0 1 1 - 5 (-4) 0
31. OLS 1 0 0 1 0 - 8 (-8) 0
Några utav lagen i gruppen hamnar på samma plats, och lagen har därför inte gått vidare än.
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng



  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30006600 sö 30/06 08:00 sö 30/06 Svensbyn 3 Avslutningsmatcher 2 Tervarit Juniorit Red 0 - 0 Älvsby IF    
30006500 sö 30/06 08:00 sö 30/06 Svensbyn 2 Avslutningsmatcher 2 FC Norrsken 1 - 4 Gimonäs Umeå IF    
30008502 sö 30/06 10:00 sö 30/06 PiteEnergi 8 Avslutningsmatcher 2 Bossmo & Ytteren IL 3 - 1 FF Jaro Vit    
30000102 sö 30/06 10:00 sö 30/06 Björklunda 1 Avslutningsmatcher 2 Umedalens IF 0 - 2 FK Mjølner    
30001602 sö 30/06 10:15 sö 30/06 Gotis 5 Avslutningsmatcher 2 HauPa Valkoinen 1 - 2 Storfors AIK    
30001503 sö 30/06 11:00 sö 30/06 Gotis 4 Avslutningsmatcher 2 Piteå IF FF 2 0 - 2 IL Morild    
30006504 sö 30/06 12:00 sö 30/06 Svensbyn 2 Avslutningsmatcher 2 Haparanda FF 2 - 5 Blåmann IL    
30000904 sö 30/06 12:00 sö 30/06 Björklunda 3 Avslutningsmatcher 2 Kiruna FF röd 2 - 2 FK Bodø/Glimt 2    
30001604 sö 30/06 12:00 sö 30/06 Gotis 5 Avslutningsmatcher 2 IFK Luleå Vit 3 - 2 IFK Kalix    
30006404 sö 30/06 12:00 sö 30/06 Svensbyn 1 Avslutningsmatcher 2 Bardufoss OIF 1 - 3 Södra Skärgårdens IK    
30008405 sö 30/06 13:00 sö 30/06 PiteEnergi 7 Avslutningsmatcher 2 Medkila IL 2 - 0 Munksund-Skuthamns SK    
30001505 sö 30/06 13:00 sö 30/06 Gotis 4 Avslutningsmatcher 2 FF Jaro Röd 5 - 1 Lira BK    
30006405 sö 30/06 13:00 sö 30/06 Svensbyn 1 Avslutningsmatcher 2 Piteå IF FF 1 4 - 2 RoPS/Santa YJ Sininen    
30000905 sö 30/06 13:00 sö 30/06 Björklunda 3 Avslutningsmatcher 2 BFA 2 4 - 2 Hif/Stein    
30006106 sö 30/06 14:00 sö 30/06 Storfors 5-ICA Supermarket Avslutningsmatcher 2 Alta IF 1 8 - 0 OLS    
30008408 sö 30/06 16:00 sö 30/06 PiteEnergi 7 Avslutningsmatcher 2 Bureå IF 1 - 4 FC Norrsken