Boys 15

Avslutningsmatcher 2

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Lottning
1. Tervarit Juniorit Punainen 1 1 0 0 4 - 0 (4) 3
2. Sunnersta AIF 1 1 0 0 4 - 0 (4) 3
3. Sunderby SK 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
4. Sollentuna FK Nord 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
5. Kirkenes/Hesseng 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
6. Älvsby IF 1 1 0 0 2 - 0 (2) 3
7. Hamna IL 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
8. Lira BK 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
9. Piteå IF FF 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
10. Fauske /Sørfold 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
11. IFK Kalix 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
12. Bardufoss OIF 1 0 1 0 0 - 0 (0) 1
13. FC Kurenpojat 1 0 1 0 0 - 0 (0) 1
14. Alta IF 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
15. IFK Luleå / Luleå FC 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
16. Bergnäsets AIK/Alviks IK 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
17. IL Nordlys 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
18. KemPa 1 0 0 1 0 - 2 (-2) 0
19. SV-Landshut-Münchnerau 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
20. Täfteå IK 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
21. Pajala IF 1 0 0 1 0 - 4 (-4) 0
22. Morön BK 1 0 0 1 0 - 4 (-4) 0
Några utav lagen i gruppen hamnar på samma plats, och lagen har därför inte gått vidare än.
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng



  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30005801 sö 30/06 09:00 sö 30/06 Storfors 2 Avslutningsmatcher 2 KemPa 0 - 2 Älvsby IF    
30006601 sö 30/06 09:00 sö 30/06 Svensbyn 3 Avslutningsmatcher 2 Bergnäsets AIK/Alviks IK 0 - 1 Piteå IF FF      
30005001 sö 30/06 09:00 sö 30/06 SCA Avslutningsmatcher 2 Lira BK 1 - 0 IFK Luleå / Luleå FC    
30006502 sö 30/06 10:00 sö 30/06 Svensbyn 2 Avslutningsmatcher 2 FC Kurenpojat 0 - 0 Bardufoss OIF      
30002103 sö 30/06 11:00 sö 30/06 Kyrkplan 1 Avslutningsmatcher 2 Täfteå IK 0 - 3 Sollentuna FK Nord    
30002003 sö 30/06 11:00 sö 30/06 Kyrkplan 2 Avslutningsmatcher 2 Sunnersta AIF 4 - 0 Morön BK      
30006403 sö 30/06 11:00 sö 30/06 Svensbyn 1 Avslutningsmatcher 2 Kirkenes/Hesseng 2 - 0 IL Nordlys    
30005003 sö 30/06 11:00 sö 30/06 SCA Avslutningsmatcher 2 Tervarit Ju...it Punainen 4 - 0 Pajala IF    
30009204 sö 30/06 12:00 sö 30/06 Parken 2 Avslutningsmatcher 2 Fauske /Sørfold 1 - 1 IFK Kalix    
30005804 sö 30/06 12:00 sö 30/06 Storfors 2 Avslutningsmatcher 2 Sunderby SK 3 - 0 SV-Landshut-Münchnerau    
30006406 sö 30/06 14:00 sö 30/06 Svensbyn 1 Avslutningsmatcher 2 Alta IF 1 - 2 Hamna IL    
Sparbanken Nord Nordbergs Buss Piteå-Tidningen Värdefullt IQ Nolia Norrlands bil Intersport Umbro martin & servera Piteortens Chark Leksands Bröd Max Polarbröd Resia Pite Havsbad Scandic SCA Renthall Coop BDX Sporrong Piteå Näringsfastigheter AB GB Glace Gevalia Coca Cola Estrella NKV Newbody Swedish Lapland Sunpine NLL Live Stage Gallerian Piteå Piteå Stadshotell Wibax AB Dokumentpartner PiteEnergi AB