Boys 13

Avslutningsmatcher 1

    Lag # V O F +/-    
Lagen är sorterade efter:
  1. Poäng
  2. Målskillnad
  3. Gjorda mål
  4. Poäng (inbördes möten)
  5. Lottning
1. Bossekop UL 1 1 0 0 6 - 0 (6) 3
2. Sandnessjøen IL 1 1 0 0 4 - 1 (3) 3
3. KuPS Haaste 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
4. Tromsø IL Vest 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
5. Tromsdalen UIL 1 1 0 0 3 - 0 (3) 3
6. FF Jaro vit 1 1 0 0 2 - 1 (1) 3
7. Kaiskuru IL 1 1 0 0 1 - 0 (1) 3
8. FK Landsås 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
9. IL Nordlys 1 0 1 0 2 - 2 (0) 1
10. FF Jaro röd 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
11. Umedalens IF Svart 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
12. FK Senja / IF Kilkameratene 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
13. IFK Arvidsjaur 1 0 1 0 1 - 1 (0) 1
14. IK Grand/Grønnåsen 1 0 1 0 0 - 0 (0) 1
15. Tromsø IL 3 1 0 1 0 0 - 0 (0) 1
16. Bangsbo Freja 1 1 0 0 1 1 - 2 (-1) 0
17. Luleå SK 1 0 0 1 0 - 1 (-1) 0
18. Umedalens IF Gul 1 0 0 1 1 - 4 (-3) 0
19. BFA 1 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
20. Hamna IL 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
21. Alta IF 1 1 0 0 1 0 - 3 (-3) 0
22. Varden FK 1 0 0 1 0 - 6 (-6) 0
Några utav lagen i gruppen hamnar på samma plats, och lagen har därför inte gått vidare än.
V = Vunna, O = Oavgjorda, F = Förlorade,
# = Spelade matcher, +/- = Mål, P = Poäng



  Matchnr Tid Spelplan Omgång Hemmalag Resultat  Bortalag   Live  
30006501 sö 30/06 09:00 sö 30/06 Svensbyn 2 Avslutningsmatcher 1 Sandnessjøen IL 4 - 1 Umedalens IF Gul    
30002002 sö 30/06 10:00 sö 30/06 Kyrkplan 2 Avslutningsmatcher 1 Bangsbo Freja 1 1 - 2 FF Jaro vit    
30004502 sö 30/06 10:00 sö 30/06 Nordlunda 3 Avslutningsmatcher 1 Kaiskuru IL 1 - 0 Luleå SK    
30006003 sö 30/06 11:00 sö 30/06 Storfors 4-Prefabmästarna Avslutningsmatcher 1 BFA 1 0 - 3 Tromsø IL Vest    
30004505 sö 30/06 13:00 sö 30/06 Nordlunda 3 Avslutningsmatcher 1 Hamna IL 0 - 3 KuPS Haaste    
30001605 sö 30/06 13:00 sö 30/06 Gotis 5 Avslutningsmatcher 1 Tromsø IL 3 0 - 0 IK Grand/Grønnåsen    
30009205 sö 30/06 13:00 sö 30/06 Parken 2 Avslutningsmatcher 1 Tromsdalen UIL 3 - 0 Alta IF 1    
30006206 sö 30/06 14:00 sö 30/06 Strömsborg 1 Avslutningsmatcher 1 Varden FK 0 - 6 Bossekop UL    
30006506 sö 30/06 14:00 sö 30/06 Svensbyn 2 Avslutningsmatcher 1 FK Landsås 2 - 2 IL Nordlys    
30008507 sö 30/06 15:00 sö 30/06 Nolia 8 Avslutningsmatcher 1 Umedalens IF Svart 1 - 1 FF Jaro röd      
30006606 sö 30/06 15:00 sö 30/06 Svensbyn 3 Avslutningsmatcher 1 FK Senja / ...lkameratene 1 - 1 IFK Arvidsjaur    
Sparbanken Nord Nordbergs Buss Piteå-Tidningen Värdefullt IQ Nolia Norrlands bil Intersport Umbro martin & servera Piteortens Chark Leksands Bröd Max Polarbröd Resia Pite Havsbad Scandic SCA Renthall Coop BDX Sporrong Piteå Näringsfastigheter AB GB Glace Gevalia Coca Cola Estrella NKV Newbody Swedish Lapland Sunpine NLL Live Stage Gallerian Piteå Piteå Stadshotell Wibax AB Dokumentpartner PiteEnergi AB